İçeriğe geç

Nazi ALMANYASI Hızlı Anlatım

Yıl 1871…

Prusya ve diğer küçük Alman devletlerinin birleşmesiyle Alman İmparatorluğu kurulmuş. Ve 20 yıllık hızlı ve etkili bir ekonomik hareketle imparatorluk kısa sürede süper güce dönüşmüştü. Bu Avrupa da ki diğer büyük devletleri oldukça rahatsız etmiş olsa da Almanya dış politika üzerinde oldukça kararlı davranmıştır.

Yıl 1900`ler

O Dönemin en popüler aktivitesi Sömürge Yarışıydı. Peki Avrupa`nın sömürge yarışına girdiği bu dönemde sizce Almanya bu yarıştan uzak kalmış mıdır? Tabi ki Hayır! Peki Almanya`nın bu yarışı büyük bir savaşa sebep olabilir mi? Tabi ki Evet! Bunun için bir bahane lazım.

Aa Avusturya-Macaristan sağ olsun. Heheh 1914 yılında birinci dünya savaşı patlak verdi! Almanya İtilaf devletlerine karşı büyük üstünlük sağladı. Görünüşe göre Almanlar devasa bir İmparatorluğun zeminini atacaklar! Önlerinde hiçbir engel yok! Doğru mu? Aynen!   Aa lanet olsun!  Amerika Birleşik Devletleri savaşa katıldı!  Bu sana sıkıntı yaratır mı? Tabi ki Hayır! Aa iyi o zaman… Her şey yolunda… Ama dur! Tabi ki YANILDI!

Amerika askeri bir çıkartmayla savaşa son noktayı koydu. Böylece Almanya 1918 yıllında hayallerinden vazgeçerek savaştan yenik ayrıldı. Ama her şey bir cümle ile bitmeyecekti. Almanların imzalaması gereken bir barış anlaşması var.

-Hey şu lanet olası anlaşmayı imzalasak ta, işimize gücümüze baksak!

-Kes şu lanet olası çeneni seni aşağılık barbar!

-Bana mı dedi bu!

-Galiba sana dedi!

-Ulan arkanda ki lavuk olmasaydı gösterirdim ben sana…

-Ne?

-Anlaşma maddelerini sunsanız da işimize baksak diyorduk.

-Aynen. Sizin iyiliğinizi istediğimiz bir anlaşma hazırladık. Ne de olsa insan hakları bizden sorulur.

-Aaa çok teşekkür ederim. Sizi dinliyorum…

-Sahip olmadığınız para kadar borçlusunuz artık bize, aynı zamanda elinizde ki bütün donanmaları bize veriyorsunuz. Diğer yandan Uçak ve tank üretmeyeceksiniz ve sahip olduğunuz tahkimatları yıkacaksınız!

-Ama-

-Dur lan daha bitmedi. Pek çok bölgenizi sizden alıp başka devletlere veriyoruz. Asya da ki topraklarınızı da Japonya`ya veriyorsunuz. Aa unutmadan zorunlu askerliği kaldırıp sadece 100bin asker alabileceksiniz. Birkaç fabrikanızı ve bölgenizi de Fransa`ya teslim edeceksiniz. Evet bu kadar! Bir sorunuz var mı?

-Orada donumuzla ilgili bir madde var mı?

Tarih:Genel

4 Yorum

  1. Reiz biz direniş karatay , Alparslan , melikşah istiyoz sen gidip nazi çekiyon olmazki boyle 😅😅😅

  2. Ekrem Ekrem

    Makedonya nın tarlhi

  3. İlber Ortaylı İlber Ortaylı

    Yusuf dikkat et telif yeme Hitler’den

  4. islam abinin bacağı islam abinin bacağı

    ooooooo site açmıışın ( yeni farkediyom)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir