İçeriğe geç

31 Mart Seçimleri!

 

Karşınızdaki manzara dünya! Harbi mi dediğinizi duyar gibiyim. Evet aynen Dünya! İçinde onlarca ülke ve millet var. Kimisi açlık sefalet içinde yaşıyor. Kimisinin boğazından Pizza eksik olmuyor. Kimisinin de hayatı mükemmel ve et dönerle geçiyor.

-Yoh yavrum, onlar bizden korkuyor diyenlerinizi de duyar gibiyim. Siyahı var. Beyazı var. Çekik gözlüsü var. Iıı puşt olanı var.  Her neyse Fakat içlerinde bir ülke var ki, milleti oldukça tuhaf. Yani kutuplaşma da çığır açan bir ülke, Bir birini sözde fikirleri için neredeyse öldürecek bir millet?

Neyden bahsettiğimi anladınız mı? Belki bu bir yerden tanıdık gelmiştir he? Belki sen de burada yaşıyorsun he? Demem o ki bu ülke Cennet vatan Türkiye! Buranın insanına tuhaf dememin sebebi nedir diye soracak olursanız, başlarda da belirttiğim gibi kutuplaşmak ve Kaybolan hoş görü!

Hazır 31 Mart seçimleri yaklaşıyor. Ve ben de bu milletin halinden bahsediyorum. Bu yüzden bu iki olayı birleştirip meseleyi size daha basit bir şekilde anlatmamı ister misiniz? O zaman gelin daha basit bir yol ile anlatım.

 

Burası Türkiye,  A partisi, B Partisi, C Partisi, D Partisi ve son olarak E Partisi olmak üzere önümüzde 5 örnek parti var. Ee bunların seçmenlerini belirleyelim.

 

A partisi %50

B Partisi %20

C Partisi %10

D Partisi %10

E Partisi %10

 

Peki bu seçmenlerin kafasındaki düşünceler neler? Hemen söyleyeyim. Bu (A – B) Buna vatan haini der. Bu da karşılık olarak buna koyun der.  Bu buna Fetöcü der, bu da buna kuma der.  (C-E) Bu garibim ise tavuk döner kuyruğundan bıktık der. Yani sürekli seçmenler arasında bir çatışma oluyor. Buradaki en büyük sıkıntı aslında bizde. Ne yazık ki olması gerektiği gibi partiler bize göre değil de, biz partilere göre şekilleniyoruz. Bu sebepten ötürü birbirimize karşı ön yargımızın arttığı gibi, karşılıklı saygı da ortadan kalkıyor.

Hangi partiyi ya da hangi fikri savunduğumuz önemli değil! Önemli olan objektif olabilmemiz. Olaylara tarafsız bakabilmemiz. Yok şu yol yaptı. Yok bu camii yıktı. Yok bu Fetöcü demeden önce ya da başkalarının demesiyle, kulaktan dolma bilgilerle konuşmadan önce okuyup araştırmamızdır. Ülkemizde o kadar yanlış bilinen olay var ki bunlar saymakla bitmez. Hem günümüzle alakalı hem de tarihle alakalı. Tarihle alakalı kısmı dert etmeyin, çünkü ilerleyen dönemlerde kanalda görebilirsiniz.

Demek istediğim tarafsız bir şekilde düşüncelerimizi paylaşmamız gerektiği. Olum sonuçta karşımızda ki ayrı fikre sahip olan insan da cebinde Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı diye bir kimlik taşıyor. Yani o da sizden biri. Beraber 97M otobüsüne binmek için kuyruğa girmiyor musunuz? Ya da ramazan ayında pide kuyruğuna? Neyse saptırmayalım konuyu.

Ne yazık ki günümüzde geçmişte olduğu gibi, Türkiye`de medya ne yazık ki tarafsızlığını kaybetmiş bir şekilde insanlara ideoloji aşılamanın derdine düştü. Türkiye`de medya, güçlülerin medyası

İnsanlar artık takım tutar gibi parti taraftarlığı yapıyor. Ve kendisine zıt fikirde gördüğü en yakın arkadaşıyla bile kanlı bıçaklı olabiliyor. Dediğim gibi ne yazık ki bu mesele tamamıyla siyasetçilerin medya önünde birbirleriyle tartışmaları ve kavga etmelerinden kaynaklanıyor.  Şimdi bazılarınız diyecek ki moruk fazla konuşma Silivri soğuktur. Aslında biraz tehlikeli bir söz olabilir bu. Çünkü demokrasi ülkesinde yaşıyor ve eleştiri hakkımızın olduğunu bilmiyorlar. He eleştiri derken şundan bahsetmiyorum. (ANASINI SİKTİNİZ ÜLKENİN VİDEOSU)

Yani bu lanet olası videoda söylemek istediğim şey bir birimize karşı göstermemiz gereken saygıyı çoktan kaybetmiş olmamız. Aşırı şekilde kutuplaşarak bunu düşmanlarımız için bulunmaz nimet konumuna getirmemizdir. Sonra en ufak olaylar da bağırırız. DIJ DÜJLER diye!

Gelin size bir analizde bulunayım. Bundan 10 15 sene önce ki kimileriniz çok küçüktü sadece bilgilendirmek için söylüyorum bunu. Büyük takımların yöneticileri televizyon önünde sürekli olarak kavga ediyordu, taraftardan daha holiganca davranıyorlardı. Bu da maçların şiddetli geçmesine neden oluyordu. Yani mesele sürünün başındakinin ne yaptığı ile alakalı. İmam osurursa cemaat sıçar mantığı, anladınız mı ?

Belki bu söylediklerim çoğunuzun umurunda olmayacak, belki de çoğunuz kendinizi sorgulayacaksınız. Siz bunu düşüne dururken, ben de ucunu kopardığım sıcacık ekmeğim ile sucuklu yumurtayı gazabımla yan yana bırakıyorum. Kendinize iyi bakın.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tarih:Genel Videolar

3 Yorum

  1. Fahrettin Can Asar Fahrettin Can Asar

    Yusuf reis bence böyle bir sitenin biraz daha aktifleşmesi (Senin aktifleşmen değil diğer kullanıcıların aktifleşmesi) gerekiyor.

    • ABozkurt ABozkurt

      bencede

  2. Veli Veli

    Sa Adım veli videonun bir yerinde ismimi sölersen sevinirim kanser hastasıyım 🙁

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir